Akyurt'ta kantinlere sıkı denetleme
Akyurt'ta kantinlere sıkı denetleme

Akyurt Belediye Başkanı Gültekin Ayantaş, ”Halk sağlığı ve bilhassa çocuklarımızın tehlikesiz ve dinç gelişimleri için, denetimlerimize eğitim kurumlarını da dahil ettik” dedi.

Akyurt Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, yeni eğitim yılının başlamasıyla birlikte ilçe genelindeki mektep kantinleri ve yemekhanelerinde denetleme yaptı. Öğrencilerin daha sağlıklı koşullarda beslenmesi için denetimlerini artıran Akyurt Zabıtası, denetimlerde yiyecek ürünlerinin son kullanım tarihleri, hijyen kurallarına uyarlama, yangın ile ilgili tedbirler, hijyen eğitim belgesi, küşat ve ruhsat gibi evrakların kontrolünü gerçekleştirdi. Gazlı içecek, kızartma ve cips gibi besin değeri düşük, obeziteye ve dengesiz beslenmeye sebep olabilecek gıda ve içeceklerin incelendiği denetimlerde, öğrencilerin dinç beslenmesi için ayran, süt, taze bunalmış meyve suyu, meyve ve yoğurt gibi kalsiyum ve vitamin deposu ürünlerin satılması yönünde tedbirlerin alındığı belirtildi.

”Halk sağlığı ve özellikle çocuklarımızın güvenli ve dinç gelişimleri için, denetimlerimize eğitim kurumlarını da dahil ettik”

Yapılan denetimlerde herhangi bir olumsuz şart ile karşılaşılmadığını bildiren Akyurt Belediye Başkanı Gültekin Ayantaş, öğrencilerin kendileri için büyük ağırlık taşıdığını belirterek ”Halk sağlığı ve özellikle çocuklarımızın tehlikesiz ve sağlıklı gelişimleri için, denetimlerimize eğitim kurumlarını da dahil ettik. Okul kantinlerindeki kontrollerimizle geleceğimiz olan çocuklarımıza sahip çıkmaya, çocuklara ve işletmecilere içten, bilinçli tüketim alışkanlıkları kazandırmaya çalışıyoruz” ifadelerini kullandı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here