Seçimlerden önce bütün partilerin vaatleri arasında yer alan emekli maaşlarına ve asgari ücrete yapılacak zamda artık sona yaklaşıldı.

AK Parti’nin 1 Kasım seçimlerinden tek parti olarak çıkmasıyla beraber, seçimlerden önce vaadettiği söylemleri yerine getirmek için harekete geçti. Bunlardan ekonomik anlamda en önemlileri arasında yer alan asgari ücretin 1300 TL olması ve emekli maaşlarına seyyanen 100 lira zammın görüşmelerinde sona gelindi. Geçtiğimiz günlerde Resmi Gazete’de de yayınlanarak yürürlüğe giren emekliye 100 TL zammın ardından gözler asgari ücrete döndü.

Ekonomi Bakanı Mustafa Elitaş asgari ücretle ilgili açıklama yaparak 1 hafta içerisinde bu süreçte de sona gelmeyi umduklarını belirtti. Eğer bir aksilik olmazsa yeni yılın ardından asgari ücret 1300 TL olacak. Asgari ücretin net 1300 TL olmasının ardından işvereni de düşüneceklerini belirten Elitaş, karar çıktıktan sonra işverenle de görüşmeler yapacaklarını açıkladı.

Asgari ücret komisyonuyla maliye arasındaki görüşmeler olumlu gider ve bir aksilik çıkmazsa yeni yılın ardından en düşük çalışan maaşı 1300 TL olmak zorunda olacak.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here