100 Milyon Lira ile Kaçan Banka Müdürü Yakalandı
100 Milyon Lira ile Kaçan Banka Müdürü Yakalandı

Alanya ilçesinde “Ucuz döviz alıyorum” diyerek döviz büroları ve bir takım esnaflardan ve meslek insanlarından yaklaşık 100 milyon lira para aldığı, çalıştığı bankadan da yüklü oranda para çaldığı iddiası ile aranırken İzmir’de ele geçirilen banka müdürü A.İ. ile birisi göçmen kaçakçısı olduğu belirlenen 3 şüphelinin İzmir Güvenlik Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğündeki işlemleri bitti.

Zanlı ve kendisine destek ettikleri bahis edilen 3 birey, Antalya’nın Alanya ilçesinden giden polis birimlerine verildi.

Öte taraftan aranan banka müdürünün İzmir’de yakalanması ile alakalı teferruatlar da ortaya çıktı.

İzmir Güvenlik Müdürlüğü İstihbarat ve Asayiş Şube Müdürlüğü Yankesicilik ve Üçkâğıt Büro Amirliği birimleri, Alanya Cumhuriyet Başsavcılığı göre arama ve yakalama kararı ardındaki şüphelinin Torbalı ilçesindeki amcasının yanına geldiği bilgisini aldı.

GÖÇMEN KAÇAKÇISIYLA PAZARLIK YAPARKEN YAKALANDI

Bunun peşinde harekete geçen polsiler, başlatılan takip ardından ilçedeki bir kafede olduğu belirlenen zanlıyı, yurt dışına firar etmek için göçmen kaçakçısıyla pazarlık yaparken düzenlenen operasyonla ele geçirildi.

“BENİ NASIL BULDUNUZ”

Zanlı banka müdürünün kafede polisi karşısında gördüğü süre şaşırarak “Beni nasıl buldunuz?” dediği bildirilirken, şüphelinin kardeşi ve göçmen kaçakçısı bir birey ile beraber yakalanmasının sonrasında Torbalı ilçesinde ikamet eden amcası da gözaltına alındı.

Polisler, şüphelilere ait 4 adreste ve üst aramalarında yüklü oranda Türk Lirası ve döviz, pasaport, bir silah, tabancaya ait 22 mermi, çakı ve cep telefonları yakalandı.

Son Dakika Gündem Haberleri için aşağı kaydırın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir