Keçiören’de doğup büyüyen ve aralarında hemşire, dondurmacı, kuaför, infaz koruma memuru, veteriner hekim, gazi, emekli, öğrenci, işletmeci ve ev kadınının da olduğu 32 kişi bir araya gelerek ‘Keçiören İçin Söyle’ isimli bir klip çekti. Gönüllüler, ‘Ali’m Gitme Pazara’ ve ‘Karpuz Kestim Yiyen Yok’ türkülerini seslendirdi.

11 ayrı enstrümanın yer aldığı 18 solo, 5 kişilik de koro ekibinin bulunduğu proje, amatör bir ruhla yaklaşık 2 aylık bir çalışma sonunda hazırlandı. İlk kez YouTube’da yayınlanan klibin görüntü yönetmenliğini Gökmen Tosun, müzik yönetmenliğini ise bestekar Fikret Hasani yaptı.

Keçiören Belediyesi’nin desteğiyle hazırlanan klip; Ankara Kalesi, Eski Meclis, Gençlik Parkı ve Ankara Garı’nın yanı sıra Keçiören’in 19 farklı noktasında çekildi. Projede Keçiören’i seven gönüllülerin bir araya geldiğine vurgu yapan Keçiören Belediye Başkanı Mustafa Ak, şunları söyledi:

“Bizi heyecanlandıran bir çalışma oldu. Ankara’ya ait 2 türkümüzü Ankara’nın en tarihi semti Ulus’un önemli noktalarında ve Keçiören’in farklı mekânlarında seslendirdiler. Hem kulakların pasını silerken hem de görsel açıdan çok güzel bir iş ortaya çıkardılar. Hepsinin emeğine, yüreğine sağlık.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir