Yenimahalle Belediyesi ilçedeki dördüncü yüzme havuzu Şentepe‘de hizmete açtı.

Ankara’da marka değeri yükselen bölgelerden biri olan Şentepe’ye Yenimahalle Belediyesi’nin de yatırımları sürüyor. Ünlü cerrah Mehmet Haberal’ın isminin verildiği yarı olimpik yüzme havuzu bölge halkının hizmetine sunuldu.

Ağustos ayının başından beri ön kayıtların yapıldığı yarı olimpik havuzun resmi kayıtları da alınmaya başlandı. 17 Eylül 2018 Pazartesi günü ilçe sakinlerinin kullanımına açılan yüzme havuzu, bölgede yaşayan ve sağlıklı yaşam isteyen vatandaşlara hizmet verecek. Kayıt yaptıranlar tesisin havuz bölümünü 1 Ekim tarihine kadar ücretsiz kullanabilecek.

Kentsel dönüşümün hızla yaşandığı Şentepe Bölgesi’nin marka değerine büyük katkı yapacak olan tesisin yapımına 2016 yılında başlandı. Prof. Dr. Mehmet Haberal Sosyal Tesisi, 6 bin 281 inşaat alanına sahip. 3 kattan oluşan tesis içerisinde; yarı olimpik yüzme havuzu, aktif pasif spor salonu, bay-bayan hamam, açık ve kapalı kafeterya yer alıyor. Tesis içerisinde ayrıca bölgenin ihtiyacı olan kurs merkezleri ve bir de düğün salonu yer alıyor.

Göreve geldiği günden beri ilçenin her noktasına eşit hizmet verme anlayışı ile çalıştıklarını kaydeden Yenimahalle Belediyesi Başkanı Fethi Yaşar, “Yenimahalle halkının spor, sanat ve kültürel alanlarda eksik kalmaması, özellikle çocuklarımızın ve gençlerimizin donanımlı bireyler olarak yetişmesi için gece gündüz demeden çalışıyoruz. Yapmış olduğumuz bu spor tesisi ve yüzme havuzu Şentepe’nin göz bebeği olacak, haftanın 7 günü Şentepelilere ve ilçe sakinlerimize hizmet sunacak. Yenimahalle’nin yaşamaktan keyif alınan bir ilçe haline gelmesi için çalışmaya devam edeceğiz. Yenimahalle için hayırlı ve uğurlu olmasını diliyorum” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir