Altındağ Belediyesi’ne ait Cemil Meriç Kültür Merkezi Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk başkanlığında eğitim camiasını ağırladı.

Ankara İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından düzenlenen, 2018 – 2019 Eğitim ve Öğretim Yılı Sene Başı Değişim Liderleri Toplantısı, Doğantepe Mahallesi’nde bulunan Cemil Meriç Kültür Merkezi’nde gerçekleşti.

Bakan Selçuk “Çok yakında, üç yıllık bir makroplan ilan edeceğiz.”
Toplantıya Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, Ankara Valisi Ercan Topaca ve İl Milli Eğitim Müdürü Turan Akpınar, ilçe kaymakamları, ilçe milli eğitim müdürleri katıldı. Ankara’daki tüm okul müdürlerinin de hazır bulunduğu toplantıya, Altındağ Belediye Başkan Yardımcısı Yunus Keleş de katılım gösterdi.

Yaklaşık 1500 eğitimcinin katıldığı toplantıda Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk önemli mesajlar verdi ve konuşmasını şöyle sürdürdü: “Hayatımda hep okulların içinde olmayı çok önemsedim. Öğretmenler odasına girmeyi çok önemsedim ve aşağı yukarı iki haftada bir okulumuzu ziyaret etmek ve oralardaki arkadaşlarımızla çalışmalar yapma fırsatımız oldu. Eğer biz attığımız imzalarda yaptığımız iş ve işlemlerle çocukların lehine olan şeyler yapmıyorsak zaten bu bizim için iki dünyamızı da karatan bir şeydir”

On beş gün içinde gerçekleştirilecek bir lansman toplantısında üç yıllık bir makroplan ilan edeceklerini belirten Bakan Selçuk, şunları söyledi: “Bizim hedef koymamız lazım. Bizim çocuklar için, Türkiye için emperyalistlerin bu kadar üzerine geldiği bir ülke olan Türkiye için bir şey yapmamız lazım, farklı bir şey yapmamız lazım. İki katı, beş katı çalışmamız lazım.”

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here