Geçtiğimiz Kasım ayında böbrek hastası olan ünlü oyuncu Erdal Tosun‘un hayatını kaybettiği kazaya karışan ve tutuklu olarak yargılanan Nihat Şaki tahliye edildi.

Geçtiğimiz Kasım ayında diyalize girmek için sabah saatlerinde evinden ayrılan ünlü oyuncu Erdal Tosun’un aracına çarparak ölümüne neden olan Nihat Şaki, yeni şahitin dinlenmesi sonucu iyi hali de göz önünde bulundurularak mahkeme tarafından tahliye edildi. Son derece üzgün olduğunu belirten Şaki, olay günü aşırı yağmur yağdığını ve karanlık olması nedeniyle de aracın kontrolünü kaybederek böyle bir kazaya sebebiyet verdiğini belirtti. Mahkemeye gelen bilirkişi raporunda da Erdal Tosun’da ve yolda bir kusur olmadığı belirtilirken, rapor sorulan Şaki, vicdan azabı çektiğini ve olayın yaşandığı günden bu yana zor günler geçirdiğini belirtti.

Yeşilçam’ın usta oyuncusu Necdet Tosun’un iki oğlundan biri olan Erdal Tosun’un kardeş Gürdal Tosun da 2000 yılında böbreklerinde yaşadığı rahatsızlıktan dolayı 33 yaşında hayatını kaybetmişti. Erdal Tosun ve kardeşi Gürdal Tosun uzun yıllar Bir Demet Tiyatro’da beraber rol almışlardı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.