Türkiye ile Rusya arasında süren gerginlik her alanda sürerken Devlet Bakanı televizyona çıkarak eski milli futbolcumuz Gökdeniz Karadeniz hakkında açıklamalarda bulundu.

Türkiye’nin hava sahamızı ihlal ettiği gerekçesiyle Rus savaş uçağını düşürmesinin ardından iki ülke arasında süren gerginlik git gide tırmanıyor. Rusya’daki iş adamları ve işçiler hızla ülkeyi terkederken, buradan giden Türkler ise anlaşılması güç muamelelere maruz kalıyor. Hem Rusya’da okuyan Türk öğrenciler hem de iş adamları bu yoğun baskıdan oldukça bunalmış durumda. Rusya ise geri adım atmayacağını belirtti.

Rusya Spor Bakanı da yaşanan tüm bu gelişmelerin ardından bir televizyon kanalına çıkarak, Rus takımlarında oynayan Türk futbolcularla ilgili açıklamalarda bulundu. Rusya’da oynayan 5 Türk futbolcu olduğunu belirten Bakan Mutko, futbolcularla ilgili bir sorun olmadığını belirtti.

Türk futbolcuların sözleşmesinin feshedilmesini uygun bulmadıklarını belirten Bakan yıllardır Rubin Kazan’da top koşturan Gökdeniz Karadeniz’i örnek göstererek Gökdeniz’in takımı için ter döken takım liderlerinden biri olduğunu belirtti.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here