Milliyetçi Hareket Partisi‘nde muhalif hareketin öncüleri olduğu için partiden ihraç edilen Meral Akşener ve Ümit Özdağ’ın ardından şimdi de diğer muhalif isimler için ihraç işlemlerine başlandı.

Referandumda evet oyu vereceklerini açıklayan MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’ye bayrak açan Kayseri Milletvekili Yusuf Halaçoğlu, Balıkesir Milletvekili İsmail Ok, Isparta Milletvekili Nuri Okutan’ın partiden ihraç edilmeleri için disiplin kuruluna sevk edildikleri öğrenildi. “Türk Milliyetçileri Hayır Diyor” platformuna da katılan bu isimler diğer muhalif isimler Meral Akşener, Sinan Oğan, Ümit Özdağ gibi isimlerle beraber hareket ediyor.

Başkanlık sisteminin gelmesi halinde Türkiye’nin hızla bölünmeye gideceğini belirten MHP’li muhalifler parti tabanına hayır oyu kullanmaları için çağrıda bulunuyorlar. Bu hafta içerisinde toplantılara ve sempozyumlara başlayacak olan ekip Milliyetçi Hareket Partisi tabanına ve diğer sağ kökenli parti tabanlarına seslenecek. Hayır oyu kullanacaklarını açıklayan diğer sağ partilerle de görüşmeler yapacaklarını açıklayan platform üyelerinin Saadet Partisi, Büyük Birlik Partisi gibi partilerle ortak hareket etmesi bekleniyor.

Muhalif isimlerin öncülerinden Sinan Oğan da merkez medyanın kendilerine yer vermediğini belirterek Kanal 3 Hilal adında televizyon kanalı kurmuştu.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here