2019 yılında yapılacak cumhurbaşkanlığı ve genel seçimlerin 24 Haziran’a çekilmesinin ardından Meral Akşener’in kurduğu İYİ Parti‘nin seçimlere katılıp katılamayacağı merakla bekleniyordu. İYİ Parti Genel Sekreteri ve Parti Sözcüsü Aytun Çıray’ın yaptığı açıklamaya göre YSK’nın yayınladığı “seçimlere girebilecek partiler” listesinde İYİ Parti de yer alıyor.

İşte İYİ Parti Genel Sekreteri ve Parti Sözcüsü Aytun Çıray‘ın o açıklaması:

“Yüksek Seçim Kurulu, Sayın Sadi Güven’in de belirttiği gibi partilerin sicil ve dosyalarını tutan, denetimlerini yapan Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı’ndan 24 Haziran 2018 tarihinde yapılacak olan Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Genel Seçimlerine katılma yeterliliğine sahip olan partilerin listesini istemiştir.

Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı, söz konusu bilgi ve belgeleri inceledikten sonra 20.04.2018 saat 17.00 itibarı ile Yüksek Seçim Kuruluna 24 Haziran 2018 tarihinde yapılacak olan Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Genel Seçimlerine katılma yeterliliğine sahip olan partilerin listesini vermiştir.

Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı’nın YSK’ya verdiği ve daha önce seçimlere katılma hakkına sahip olan dokuz partiye ilâveten İYİ Partiyi de eklemiştir. Bu durumda İYİ Parti’nin 24 Haziran’da yapılacak Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Genel Seçimlerine katılma hakkı tescil etmiştir.”

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here