Ankara’nın yeni başkanı Mustafa Tuna’nın ilk icraatlerinden biri olan 24 saat ulaşım dün gece saati itibariyle hayata geçti. EGO Genel Müdürü Balamir Gündoğdu’nun yolcu ve şoförlere tatlı ikramıyla başlayan seferler nedeniyle Ankaralılar da Başkan Tuna’ya teşekkürlerini iletti.

24 saat yaşayan bir Ankara sloganıyla Ankaralılara kesintisiz bir ulaşım imkanı sunan Başkan Tuna adına EGO Genel Müdürü Balamir Gündoğdu, gece ulaşımının başlaması vesilesiyle, 15 Temmuz Kızılay Milli İrade Meydanı’ndaki otobüs duraklarını ziyaret ederek, otobüs şoförlerine tatlı ikram etti.

Ankara‘nın 9 ilçesini kapsayan gece ulaşımının ilk seferinin Kızılay Meydanı’ndan başladığını aktaran Gündoğdu, “Bu gece yarısından itibaren Başkanımız Mustafa Tuna’nın talimatıyla, Ankaralılar artık sabaha kadar EGO otobüsleriyle 9 metropol ilçemize rahat rahat seyahat edebilecek. Bugün ilk seferimiz buradan başlıyor” şeklinde konuştu.

Seferlerin şehir ulaşımının yüzde 90’ını oluşturan 35 hat üzerinden gerçekleşeceğini ifade eden Gündoğdu, şunları söyledi:

“Biz bu seferleri 35 hatta toplam 280 sefer olarak planladık. Ayrıca bu 35 hatta gece 02.00’ye kadar normal servislerimiz devam edecek. Daha sonra 03.00’te, 04.00’te, 05.00’te saat başı birer sefer olmak üzere devam edecek. 06.00’da da normal seferler başlayacak. Bugün bu uygulama için hep beraber buradayız. Başkanımız, şoförlerimize tatlı ikram etmek istedi. Bizim Ankara’da 5 bölgemiz var. Otobüs şoförlerimiz orada ikamet ederler. Biz oradaki şoförlerimize de tatlılarını gönderdik. Ankara’ya hayırlı uğurlu olsun.”

Vatandaşlar da geç de olsa hayata geçen bu uygulama için Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Tuna’ya teşekkürlerini iletti.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here