Haber 06 Özel Haber – Çankaya’nın Mustafa Kemal Mahallesi’ne dadanan ve her hafta bir işyerini soyan hırsızlık çetesi geçtiğimiz Cumartesi günü girdiği iş yerinden çok sayıda laptop ve elektronik malzeme çalarak kayıplara karıştı. Kaçarken güvenlik kameralarına yakalanan hırsızların beyaz renkli Palio model bir araçla kaçtıkları tespit edildi.

23 Eylül Cumartesi günü Mustafa Kemal Mahallesi‘nde bir işyerine girerek hırsızlık yapan 3 kişilik çete kaçarken çevre binaların güvenlik kameralarına yakalandı. İş yerinden çok sayıda elektronik malzeme çalan hırsızları gören şirket çalışanının kovalaması sonucu kaçan çete üyeleri çaldıkları malzemelerin bir kısmını bırakmak zorunda kaldı. Haber ekibimizin emniyet güçlerinden aldığı bilgilere göre bu çetenin Mustafa Kemal Mahallesi ve Çukurambar’da bir çok işyerine girdiği ve haklarında çok sayıda dosyanın olduğu öğrenildi.

Hırsızlık yaptıktan sonra direkt arabaya gitmek yerine komşu binaların duvarlarından atlayarak hedef şaşırttıkları öğrenilen hırsızların kullandığı araba ve plaka son yaptıkları soygunda ortaya çıktı.

Polis şimdi her yerde hırsızlık çetesi üyelerini arıyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here