Arakan’da sistematik olarak yapılan soykırımı protesto etmek amacıyla Ankara İnanç Özgürlüğü Platformu üyeleri, Sıhhiye’deki Abdi İpekçi Parkı’nda protesto gösterisi yaptı.

Abdi İpekçi Parkı‘nda toplanan grup adına basın açıklaması yapan İHH AnkaraSözcüsü Zeynel Abidin Özkan, Arakan’da akan kanın altında İsrail silahları,ABD’nin lojistik desteği ve İngiltere’nin planlarının olduğunu söyledi.

İslam coğrafyasında yaşananlara direnmeye devam edeceklerini belirten Özkan, şöyle konuştu:

“Ülkemizde, bölgemizde ve tüm İslam coğrafyasında yaşanan olayların ardından tepkimizi ortaya koyduk ve kuklayı değil, kuklacıyı işaret ettik. Tüm yer yüzüne dayatılan batı tarzı insan hakları düşüncesinin, demokrasi ve eşitlik söylemlerinin büyük bir aldatmacadan ibaret olduğunu her fırsatta örnekleri ile beraber dile getirdik. Yeryüzündeki en büyük ifsad hareketlerinin sözde güvenlik konseyinin 5 daimi üyesi ABD, İngiltere, Rusya, Çin ve Fransa ve bunların gayrimeşru çocuğu olan terör şebekesi İsrail olduğunu gördük ve göstermeye çalıştık. Ve ne yazık ki halkı Müslüman olan işbirlikçi devletleri de ifşa ettik.”

Grup, basın açıklamasının ardından olaysız dağıldı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.