Yapımı ile olay olan ve binalarla arası çok az olduğu için bina sakinleri tarafından eleştirilen Yenimahalle-Şentepe Teleferik hattı bakım çalışması nedeniyle 1 hafta hizmet veremeyecek.

2013 yılında yapımına başlanan ve 2014 yılının Haziran ayından itibaren hizmet vermeye başlayan yaklaşık 2 senedir de ücretsiz olarak halkın kullandığı teleferik hattı saatte 2400 yolcu taşıma kapasitesine sahip. Toplu taşıma amaçlı olması nedeniyle Türkiye’de bir ilk olan teleferik hattının toplam uzunluğu ise 3,2 kilometre.

Yenimahalle Metro İstasyonu’ndan başlayan hat 2 ara durak ile Şentepe Son durakta son buluyor. Kentsel dönüşüm kapsamında lüks sitelerin yapıldığı Şentepe bölgesinin nüfusunun artmasıyla beraber halk tarafından da yoğun bir şekilde kullanılan teleferik hattı yıllık periyodik bakımlarının gelmesi nedeniyle 29 Ocak ile 4 Şubat tarihleri arasında hizmet veremeyecek. Bu süre zarfından Yenimahalle Metro istasyonundan Şentepe’ye hareket eden otobüslerin arttırılması planlanmakta.

4 Şubat Cumartesi günü saat 06:00’da bitmesi planlanan bakımın ardından teleferiği 5 Şubat Pazar günü tekrar hizmet vermesi bekleniyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here