Yenimahalle Belediyesi Başkanı Fethi Yaşar, Yeşilevler Mahallesi’ne yapılan ve belediyenin en büyük bütçeli projesi olan Karşıyaka Kapalı Pazaryeri ve Sosyal Tesisi inşaatının hızla devam ettiğini belirtti. Bu proje sayesinde bölgenin yüzünün de değişeceğini açıkladı.

Yenimahalle Belediyesi tarafından başlatılan projeyle ilçedeki pazar yerleri sosyal alanlara çevrilmeye başlanmış ve bu anlamda ilçenin en büyük projesi olarak Karşıyaka Kapalı Pazaryeri ve Sosyal Tesisi ön plana çıkmıştı. Yaklaşık 28 bin metrekarelik bir kapalı alana sahip olan Karşıyaka Kapalı Pazaryeri ve Sosyal Tesisi’nin yüzde 60’ı tamamlanırken tesisin 2018’in ilk aylarında hizmete açılması planlanıyor. Sosyal Tesisin içerisinde tiyatro, düğün salonu, spor salonu ve birçok sosyal ve kültürel etkinlik için alan yer alacak.

Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar, inşaat alanında incelemelerde bulundu. Başkan Yaşar, tesisin alışılmış pazar yerlerinden farklı olarak haftanın 7 günü vatandaşlara hizmet vereceğini kaydederek, “Bu proje Yenimahalle tarihinin en büyük bütçeli projesi olduğunu ifade etti.

Kafeterya ve dükkan planlamaları ile bir alışveriş sokağı konseptinde hazırlanacak tesiste, bu sokağın başında ve sonunda yer alan büyük meydan alanları ise her daim halka hizmet edebilecek. Haftanın belli günlerinde pazar hizmeti verecek. Tesis bu anlamda bir nevi ‘Halk tipi AVM’ olacak.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here