Amerika liderliğinde yerel yönetim güçleriyle Kuzey Irak’ta terör örgütü DEAŞ’a yönelik yapılan operasyonlarda iki ABD askerinin öldüğü, beşinin de yaralandığı açıklandı.

Kuzey Irak‘ta 13 Ağustos’ta terör örgütü DEAŞ‘ın Amerika askerlerine saldırması sonucu iki ABD askerinin öldüğü beşinin de yaralandığı açıklandı. Saldırının DEAŞ’ın elinde bulunan Telafer’in doğusunda gerçekleştiği bildirildi.

DEAŞ karşıtı koalisyonun komutanı Korgeneral Steve Townsend de yaptığı yazılı açıklamada, “DEAŞ karşıtı tüm koalisyon, bu kahramanlar için en derin taziyelerini sunmaktadır.” ifadesi kullandı.

ABD ordusundan yapılan açıklamaya göre, Kuzey Irak’ta askeri operasyonlara katılan 2 ABD askeri öldü, 5 asker de yaralandı. Olayın “düşmanla temastan kaynaklanmadığını” söyleyen ABD Merkez Komuta açıklamasında, olayla ilgili açık bilgi verilmedi ve askerlerin kimlikleri belirtilmedi.

Irak’ta DEAŞ’a karşı mücadele eden ABD güçlerinin komutanı olan General Stephen Townsend, “Koalisyon olarak, bu kahramanların ailelerine, dostlarına ve ekip arkadaşlarına başsağlığı dileklerini yolluyoruz,” dedi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here