3 Ağustos’ta Hurdacılar Sitesi’nde çıkan yangında büyük maddi hasar meydana gelen iş yerini ziyaret eden Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar incelemelerde bulunarak iş yeri sahibiyle sohbet etti.

Ankara Hurdacılar Esnaf Odası Başkanı İrfan Çinkaya ile incelemelerde bulunan Başkan Yaşar, iş yeri sahibine geçmiş olsun dileklerini ileterek, ellerinden geleni yapmaya hazır olduklarını dile getirdi.

Ankara Umum Hurdacılar ve Geri Dönüşümcüler Kooperatifi’nde hurdacılar esnafı ile bir araya gelen Yaşar, burada da iş yeri sahiplerine uyarılarda bulunarak tedbir alınması gerektiğini vurguladı. Yangının olduğu gün olay yerine gelerek ekiplerini seferber ettiğini de belirten Yaşar, çıkan yangınla büyük bir tehlike atlatıldığına dikkat çekti.

Başkan Yaşar yaptığı konuşmada, “Yangının olduğu gün ben direk olay yerine geldim. Üstümüze düşen görev neyse onu fazlasıyla yaptık. Ekibimiz yangının söndürülmesi için seferber oldu. Yangın site yönetiminin de, esnafın da, idarenin de acilen gerekli önlemleri alması gerektiğini bir kez daha gösterdi. Herkesin yasalara uygun bir şekilde çalışma yapması, kurallara uyması öncelikle esnafın menfaatinedir. Çünkü bölgede kağıt, plastik gibi yanıcı maddeler birikiyor. İlk başta bu işi yapan sizler bunun için tedbir almalısınız. Çünkü can ve mal kaybı nedeniyle en çok zarar görebilecek olan yine sizlersiniz. Esnafımız ve site yönetimi gerekli tedbirleri almalıdır” dedi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here