Son Dakika Ankara Haberleri – Polatlı’da Suriyeli mevsimlik işçileri taşıyan kamyonetin devrilmesi sonucu 1 kişi hayatını kaybederken 30 kişi de yaralandı.

Sabah 06:00 sularında Polatlı’da Suriyeli işçileri taşıyan kamyonetin devrilmesi sonucu 1 işçi hayatını kaybetti. Tarlada çalışmak üzere kamyonetin kasasında bulunan işçiler sürücünün direksiyon hakimiyetini kaybetmesi sonucu devrilen kamyonetten yola savruldular. Durumu ağır olan ve hemen Ankara’ya sevk edilen Suriyeli bir kadın hayatını kaybederken, yaralı 30 kişi de çeşitli hastanelerde tedavi altına alındı.

Kazayla ilgili açıklama yapan Polatlı Devlet Hastanesi yetkilileri; 27 yaralının Polatlı Devlet Hastanesinde tedavi gördüğünü, durumu ağır olan 4 kişinin ise Ankara’daki çeşitli hastanelere sevk edildiğini belirtti. Durumu ağır olan 4 kişiden 1 kadın hayatını kaybetti.

Polatlı Kaymakamı Mahmut Nedim Tunçer ve Polatlı Belediye Başkan Vekili Eşref Yücel hastaneye giderek yaralı Suriyeli işçileri ziyaret etti. Polatlı Kaymakamı Mahmut Nedim Tunçer, “Kaza ile ilgili tahkikat sürüyor. Kamyonetin sürücüsü şu anda gözaltında, şoför ile birlikte toplam da 32 kişi olduğu söyleniyor. Bu kardeşlerimiz Sazlar Mahallesi’ne çalışmaya gidiyordu. Kamyonetin kasasına 29 kişiyi alanlar cinayete teşebbüs etmiştir” dedi.

Kazadan yara almadan kurtulan aracın şoförü ifadesi alınmak üzere Jandarma Karakolu’na götürüldü.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here