Ankara’nın sanayi bölgesi OSTİM’de bir bankanın ATM’sine para yüklemeye gelen görevlileri etkisiz hale getirerek 400 Bin TL’yi çalıp kayıplara karışan şahıslar her yerde aranıyor.

Ankara’ nın Yenimahalle ilçesinde bulunan sanayi sitesi OSTİM’de yaşanan soygun olayında maskeli 2 kişi, Ostim 100.Yıl Bulvarı üzerinde bulunan bir banka ATM’sine para yüklemek için gelen 2 görevlinin başına silah dayayarak paraları çalan soyguncular kayıplara karıştı. Görevlileri bir süre takip ettiği öğrenilen soyguncular, görevliler tam ATM kasasını açmaya çalıştığı esnada pompalı tüfeği başlarına dayadılar. Görevlileri plastik kelepçelerle etkisiz hale getiren soyguncular, ATM içerisine kilitleyerek olay yerinden hızla uzaklaştı. Görevlilerin polise haber vermesinin ardından olay yerine gelen polis ekipleri, görevlilerin kelepçelerini keserek olay yeri inceleme çalışması başlattı.

Bankanın ve çevredeki güvenlik kameralarını inceleme altına alan polis ekipleri soyguncuların yakalanması için çalışma başlattı. Şehir genelinde yapılan çevirme uygulaması ile çalışma yapan polis ekipleri henüz hırsızlardan bir ize ulaşamadı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here