Kahramanmaraş merkezli 11 ilimizi etkileyen depremlerin ardından Ceylan Altun ve kızı Sude Kayı, depreme Hatay’ın İskenderun ilçesindeki evlerinde yakalandı. Beş katlı binanın birinci katında yaşayan aile panikle dışarı çıktı, ‘Tarçın’ adlı kedileri ise evde kaldı.

Altun, depremlerden sonra ‘Tarçın’ı bulabilmek için ağır hasarlı binaya girdi ancak kediye ulaşamadı. Altun, durumu hayvanseverler ve hayvanları koruma derneklerine de bildirdi. Deprem bölgesinde bulundukları sürede ‘Tarçın’a ulaşmaya çalışan aile, sonuca ulaşamadı.

Altun ve kızı, 10 Şubat’ta ise Bodrum’da stajyer avukatlık yapan kızı Cemre Kayı’nın (24) yanına gitti. Evin çevresindeki iş yeri sahiplerinden ‘Tarçın’ın bulunması için destek isteyen Altun, ‘Tarçın’a ulaşabilmek için irtibatını sürdürdü.

Altun, 2 Mart’ta temel ihtiyaçlarını karşılamak için Bodrum Gençlik Merkezi’ne gittiği sırada kendisine ulaşan iş yeri sahibi, ‘Tarçın’ın bulunduğunu haber verdi. İnsanca Yaşam Derneği gönüllülerinin destekleriyle İskenderun’dan alınan Tarçın, bugün Bodrum’a götürüldü.

Depremzede aile, depremin 29’uncu gününde Tarçın’a kavuştu.

“ŞİMDİ AİLE OLDUK”

‘Tarçın’ın 8 aylıkken Ukrayna’da bir arkadaşının kendisine hediye ettiğini belirten Ceylan Altun, şöyle konuştu:

“Deprem anında salonda kucağımda ‘Tarçın’la oturuyordum. Deprem başlayınca Tarçın’ı da alıp Sude’nin odasına koştum. Bu sırada ‘Tarçın’ elimden kaçtı. Kendimizi dışarıya zor attık. Bina hasar aldığı için içeriye giremedik. İki gün sonra bina hasarlı olsa da ‘Tarçın’ı bulabilmek umuduyla içeriye girdik ama hiçbir yerde bulamadık. Birkaç gün sonra gittiğimizde yine yoktu ama yaşadığını hissediyorduk. Bodrum’a gidince çevredeki iş yeri sahiplerinden ‘Tarçın’ı bulabilmek için destek istedim. Künefeci Furkan’a eve yaş mama bırakmasını rica etmiştim. Furkan, o gün ‘Tarçın’ı bulduğunu söylemek için aradı. İnsanca Yaşam Derneği gönüllülerinin koordinasyonuyla ‘Tarçın’a kavuştuk. Kızlarım okuduğu için evde daha çok ‘Tarçın’la vakit geçiriyordum. Çocuklarımdan daha çok benimle zaman geçiren bir bebek. Canımın biri orada kalmıştı. Şimdi aile olduk, şimdi tamamlandık.” (DHA)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir