Son raporlar, Vivo’nun Çin pazarı için Vivo Y78+ akıllı telefonu üzerinde çalıştığını ortaya koydu. V2271A model numarasına sahip olan cihaz, Çin düzenleyici kurumları olan 3C ve TENAA tarafından onaylandı. Aynı cihaz, Google Play Desteklenen Cihazlar listesinde de görüldü. Bu nedenle, yeni telefonun Çin’de yakın zamanda piyasaya sürülmesi bekleniyor. Beklenen lansman öncesinde, ünlü duyumcu Panda is Bald, telefonun tasarımını ve renk seçeneklerini sergileyen bir görüntü yayınladı.

Aşağıdaki görüntüde görülebileceği gibi, Vivo Y78+ üç renkte piyasaya sürülecek: siyah, mavi ve altın. Arka tarafta LED flaşla birlikte çift kamera kurulumu bulunuyor ve ön tarafta bir delikli ekran var.

Vivo Y78+’ın tasarımı bir kez daha ortaya çıktı

Ekranın kavisli kenarları bulunuyor ve Vivo Y78 Plus’ta yan tarafta yer alan bir parmak izi tarayıcısı yok. Bu, Y78+ modelinin bir OLED panel ile donatılmış olabileceğini ve entegre bir parmak izi tarayıcısına sahip olacağını gösteriyor. Şu anda, cihazın ekran boyutu hakkında herhangi bir bilgi bulunmuyor.

Vivo Y78+’ın tasarımı bir kez daha ortaya çıktı

TENAA sertifikasyonuna göre, cihazın 5.000 mAh’lik bir bataryası olacak. 3C sertifikasyonuna göre ise, 44W hızlı şarj özelliğine sahip olacak.

Vivo Y78 Plus, son zamanlarda Geekbench’te de görüldü. Cihazın Snapdragon 695h yonga seti ve 12 GB RAM ile güçlendirileceğini gösteriyor. Telefon, muhtemelen OriginOS arayüzüyle örtülecek olan Android 13 işletim sistemi üzerinde çalışacak. Cihazın diğer özellikleri henüz açıklanmadı.

İlgili haberlerde, Vivo’nun 20 Nisan’da Çin’de bir lansman etkinliği düzenleyeceği belirtiliyor. Söz konusu lansmanda Vivo X Fold 2, X Flip ve Pad 2’nin gelmesini bekliyoruz. Vivo Y78+ modelinin de aynı etkinlikte sergilenmesi muhtemel. Y78 Plus’ın, Çin’de 23 Nisan’dan itibaren satın alınabilir olacağı tahmin ediliyor. Telefonun küresel pazara çıkıp çıkmayacağı ise şimdilik belirsiz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir