Çinli teknoloji devi Xiaomi, mobil fotoğrafçılığı açısından yeni bir çıta belirleyecek olan amiral gemisi telefonu Xiaomi 13 Ultra‘yı yakında Çin’de piyasaya sürmeye hazırlanıyor. Xiaomi 13 Ultra, akıllı telefon kameralarına yeni bir perspektif kazandıracak ve mobil fotoğrafçılığı tamamen değiştireceği bekleniyor. Marka, telefonun teknik özelliklerini doğrulayan çok sayıda sosyal medya gönderisi paylaşarak, bu gelecek kamera canavarıyla çekilmiş gerçek hayattan görüntüleri de paylaşarak heyecan yaratıyor.

Teknik özellikler açısından Xiaomi 13 Ultra‘nın, bir adet 1 inç Sony IMX989 50 megapiksel ana lens ve 50 megapiksel Sony IMX858 yardımcı lensleri içeren dörtlü arka kamera kurulumu olacağı doğrulandı. Ultra geniş açılı, telefoto ve periskop lensleri, aynı kamera sensörünü kullanacak, entegre bir fotoğrafçılık deneyimi sağlayacak.

Büyük bir kamera sensörünün akıllı telefonlarda kullanılması Xiaomi 13 Ultra için tamamen yeni değil. Ancak büyük kamera sensörleriyle ilgili önemli bir zorluk, değişen ışık koşullarına uyum sağlayamamalarıdır.

Xiaomi 13 Ultra’nın kamera özellikleri netleşti!

Bu, aydınlatma koşullarının farklı olduğu durumlarda aşırı pozlanmış veya düşük pozlanmış görüntüler elde edilmesine neden olabilir. Ayrıca, sabit bir diyafram açıklığı, düşük alan derinliği olan veya nesneleri arka planlarından ayırmakta zorlanılan görüntülerin çekilmesini zorlaştırabilir.

Özellikle Xiaomi, bu sorunu üstesinden gelmek için Xiaomi 13 Ultra‘da değişken diyafram teknolojisini kullanacak. Cihaz, diyaframı otomatik olarak ayarlayarak, herhangi bir durumda en iyi görüntüyü sağlamak için ayarlayabilecek. Cihaz, f/1.9’dan f/4.0’a kadar değişebilen diyafram boyutları arasında akıllıca geçiş yapabilecek. Bu yenilikçi teknoloji, optimal pozlama sağlar ve kamera, zorlu ışık koşullarında bile yüksek kaliteli görüntüler üretmesine olanak tanır.

Ayrıca, Xiaomi, Weibo hesaplarında bazı kamera görüntülerini paylaştı. Leica ile olan ortaklıklarının ve kullanılan üst düzey kamera donanımının bir göstergesi olan bu görüntüler, muhteşem görünüyor ve cihazın kamera yeteneklerini test etmek için sabırsızlanmamızı sağlıyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir