ZTE, Çin’de düzenlenen bir lansman etkinliğinde Axon 50 Ultra amiral gemisi telefonunu tanıttı. Aynı etkinlikte, şirket ayrıca Axon Pad 5G tabletini de duyurdu. Bu tableti farklı kılan şeyse, cihazın Snapdragon 8 Plus Gen 1 yonga setini kullanan ilk tablet olmasıdır.

ZTE Axon Pad 5G, 6,5mm kalınlığa ve 605 gram ağırlığa sahiptir. 12.1 inç IPS LCD panel barındırır ve 2560 x 1600 piksel çözünürlük, 120Hz yenileme hızı ve 10-bit renk sunar. Tablet, bir stylus kalem ve ZTE’nin akıllı manyetik klavyesi gibi aksesuarları destekler.

Tablet, MyOS 13 tabanlı Android 13 işletim sistemiyle kutudan çıkıyor. ZTE’nin yeni tableti, Snapdragon 8 Plus Gen 1 yonga seti, LDDR5 RAM ve UFS 3.1 depolama ile donatılmıştır. Bununla birlikte yeni cihaz, güvenlik için ayrılmış bir çipe de sahiptir.

ZTE Axon Pad 5G, tablet dünyasında bir ilke imza atarak satışa sunuldu

Axon Pad 5G, 10.000mAh batarya ve 80W şarj desteğiyle geliyor. Ayrıca, çift 5G SIM kartı desteği ile birlikte gelen ilk tablet de Axon Pad 5G’dir. Cihazın arka panelinde, tek bir kameraya ve bir LED flaşa sahiptir. AxonPad 5G’nin ön ve arka kameralarının megapiksel sayısıyla ilgili henüz bir açıklama yapılmamıştır.

ZTE, Axon Pad 5G‘nin RAM ve depolama varyantlarını onaylamadı. Şu anda, ZTE Axon Pad sadece hükümet ve kurumsal kuruluşlar tarafından satın alınabilir durumda; ürünün şu anda bireysel tüketicilere yönelik bir sürümü de yok. Ancak ilerleyen günlerde bu durum değişecek ve yeni tablet genel satışa açılacak.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir