Galatasaray’da proje bitmez… Son olarak Emlak Konut’tan Florya’nın kalan bölümünün tapusunu alıp arazi birleştirmeyi başaran Galatasaray yönetimi, şimdi gözünü Aslantepe’ye dikti.

ASY Nef Stadı ile Vadi İstanbul olarak bilinen rezidans kompleksi arasında bulunan arazinin  Cimbom’a tahsisi için çalışmalara başladı. Dursun Özbek yönetimi, yıllardır bekleyen spor salonu projesini bu bölgede hayata geçirmek istiyor. Stadın yanında salon için ayrılan arazi ise yol genişletme gibi farklı alanlarda değerlendirilecek. Peki yeni salonda neler olacak? Söz konusu arazi 65 dönümlük. Bu da Galatasaray’a ciddi bir hareket alanı sağlıyor. Salonun çok amaçlı şekilde dizayn edilmesi planlanıyor.

İçinde basketbol ve voleybol sahasının yanında bir de kapalı yüzme havuzu olacak. Böylece su sporlarına da ağırlık verilebilecek. Ayrıca komplekse, kulüp binası da taşınacak. Proje tamamlandığında Galatasaray kelimenin tam anlamıyla Aslantepe’den yönetilecek.

SÖZCÜ YAZDI, KAP DUYURDU

Emlak Konut, KAP’a yaptığı bildirimle Florya Mahallesi’nde yer alan 292/220 ada-parselli taşınmazın 1 milyar 171 milyon 800 bin TL bedelle satıldığını ilan etti. Söz konusu alan isim verilmese de G.Saray’ın eline geçti. SÖZCÜ okurları bunu iki gün önce öğrendi…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir