Geçtiğimiz günlerde Rıdvan Dilmen’in başlattığı ve Arda Turan, Burak Yılmaz gibi ünlü futbolcuların katıldığı Referandum’a Evet kampanyasına Başbakan Binali Yıldırım’dan eleştiri geldi.

Referanduma evet kampanyası için bir video çekerek sosyal medyada paylaşan Rıdvan Dilmen’in ardından Arda Turan, Burak Yılmaz, Ersin Düzen ve ünlü popçu Murat Boz da video çekerek referanduma evet kampanyasına destek olmuş ve bu akım ünlü sanatçıların hayır kampanyasıyla devam etmişti. Video akımına üniversite rektörlerinin, kamu yöneticilerinin ve kaymakların katılmasına Başbakan Yıldırım’dan tepki geldi. Bunun bir işgüzarlık olduğunu belirten Yıldırım kamu görevlilerinin kutuplaştırıcı dilden uzak durmaları gerektiğinin de altını çizdi. İşin magazine edildiğini ve bunun yanlış olduğunu belirten Başbakan Yıldırım AK Parti olarak henüz bir kampanyaya başlamadıklarını belirtti.

Sade bir dil kullanarak halka Başkanlık sisteminin getirilerini anlatmaları gerektiğini ve yanlış algı yönlendirmelerinin önüne geçilmesi gerektiğini dile getiren Yıldırım partililere referandumu anlatırken kutuplaştırıcı ve ayrıştırıcı dilden uzak durmaları gerektiğinin altını çizdi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.