Emeklilikte yaşa takılanlarla (EYT) ilgili düzenlemenin Resmi Gazete’de yayımlanmasının ardından Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) binaları önünde yoğunluk oluştu. Vatandaşlar e-devletin kilitlenmesi nedeniyle şubelere akın etti.

EYT’yle ilgili düzenlemeleri içeren Sosyal Sigortalar ve Genel Sağlık Sigortası Kanunu ile 375 sayılı Kanun Hükmünde Kararnamede Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun’un Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe girmesi sonrasında vatandaşlar, sabahın erken saatlerinden itibaren ilçelerdeki SGK binalarına gelmeye başladı.

Eskişehir SGK

EYT düzenlemesinden faydalanarak emeklilik hakkını kullanmak isteyen vatandaşlar Türkiye’nin dört bir yanında SGK binaları önünde uzun kuyruk oluşturdu. Kayseri, Balıkesir, Eskişehir, Gaziantep gibi şehirlerin yanında İstanbul’da Şişli, Ataşehir, Esenyurt ve Fatih Unkapanı SGK şubeleri önündeki yoğunluk kameralara yansıdı.

İstanbul

‘E-DEVLET ÇALIŞMADI’

İstanbul Fatih’teki SGK şubesinde sırada bekleyen Eyüp Kömürlü “Sabah 07.00’den e-devlete beri giriş yapamıyorum. Yapacak bir şey yok mecburen bekleyeceğiz. Ben yazı alacağım ve başvuru yapacağım. Mecburen bekleyeceğim, bugün olmazsa yarın, yarın olmazsa öbür gün” dedi.

Kayseri SGK

İsa Yıldız ise “Emeklilik başvurusu için geldim. E-devletten işlem yapamıyoruz, hata veriyor. Sabah 07.00 den beri sırada bekliyorum. 25 yılın sonunda emekli olduk” diye konuştu.

İstanbul

Musa Ermiş ise “Emeklilik yazımı aldım. Sırada çok beklemedim. Emekli olmak için yazı aldım, iş yerine götüreceğim. Çıkış olacak evraklarımızı teslim edeceğiz” dedi. (AA,DHA)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir