ABD’de milyon dolarlık yolsuzluklarını örtbas etmek için eşini ve oğlunu öldürmekle suçlanan ünlü avukat Alex Murdaugh’ın yargılandığı davada karar belli oldu.

Tanınmış bir tazminat avukatı olan milyoner Murdaugh, 7 Haziran 2021’de eşi Maggie ile 22 yaşındaki oğlu Paul’u evlerinin yakınlarında ölü bulduğunu belirterek polise ihbarda bulunmuştu. Geçen temmuzda Murdaugh hakkında cinayet suçlamasıyla dava açılmıştı.

Dava, haftalardır ABD’nin en çok konuştuğu konulardan biri oldu.

54 yaşındaki ünlü avukatın, milyon dolarlık yolsuzluklarını gizlemek için cinayetleri işlediği iddia ediliyordu. Eşini ve oğlunu yakın mesafeden vurarak öldürmekle suçlanan Murdaugh ise bunu asla kabul etmedi.

NETFLIX’TE BELGESEL OLAN DAVA

60 tanığın dinlendiği haftalar süren karmaşık davada, cep telefonu verileri incelenmişti. ABD’de yakından takip edilen cinayetler, Netflix belgeseline de konu olmuştu.

Duruşmada ağlayan Murdaugh’ın, karar açıklandığında duygu belirtisi göstermeden önüne bakması dikkat çekti.

Ülke gündemine yerleşen davada mahkeme dün kararını verdi. Jürinin oybirliğiyle Murdaugh’ı suçlu bulması üç saatten kısa sürdü.

Avukatın hayatta kalan oğlu ise karara yüzünü elleriyle kapatarak tepki gösterdi.

Müebbet hapis cezası alması beklenen Murgaugh’ın cezası bugün açıklanacak ancak avukatların kararı temyize götürmesi bekleniyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir