Şampiyonluğa dolu dizgin koşan Galatasaray’da yönetim yeni sezon planlarına start verdi.

Dursun Özbek ve Erden Timur, sarı-kırmızılıların yol haritasını belirleme adına bir ön plan hazırladı. Buna göre 2023-24 sezonuna hızlı ve organize bir giriş yapılacak, vakit  kaybedilmeyecek. Avrupa kupaları ön elemelerine çok erken başlanacak olması da 2024 model Cimbom’un oluşturulmasında acele edilmesini zorunlu kılıyor.

İşte, Aslan’ın öncelikleri:

Sarı kırmızılı yönetim ilk iş olarak teknik patron Okan Buruk’un sezon sonu bitecek kontratını uzatmanın peşinde. Rekorları alt üst eden Buruk’a Beşiktaş maçı sonrası iki artı bir yıllık sözleşme sunulması gündemde.

MAURO ICARDI HEMEN ŞİMDİ

Sezon sonunu beklemek istemeyen Galatasaray, Mauro Icardi’ye lig bitmeden imza attırmanın peşinde. Futbolcu kalmaya çok sıcak olsa da henüz yüzde 100 ikna edilemedi. Paris St.Germain de yazılı teklif bekliyor.

KİMLER SATILACAK?

Takımdaki formda isimlerin fazlalığı bir açıdan sıkıntı yaratıyor: Yeni sezonda kimler kalacak? Bu sorunun yanıtını sezon bitmeden çözmek isteyen yönetim, yerlerine gelecek oyuncuları da geç olmadan belirleyecek.

TAMAM MI DEVAM MI!

Bir diğer konu, sözleşmesi sezon sonu bitecek futbolcular. Gomis, Mata, Mertens, Okan veya Emre… Bu oyunculardan hangileriyle sözleşme uzatılacak, hangileri bırakılacak Okan Buruk ile yönetim birlikte karar verecek.

KİRALIKLARIN GELECEĞİ

Cicaldau, Morutan, Mostafa Mohamed, Emre Akbaba, Taylan, Emre Kılınç ve niceleri… Kiralık futbolcuların geleceği de soru işaretleri taşıyor. Bu futbolcuların gelecekleri de yönetim-hoca buluşmasında belli olacak.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir