NBA efsanesi Kobe Bryant ve kızı Gianna, Los Angeles bölgesinde helikopter kazası sonucu 7 kişiyle birlikte feci şekilde can vermişti. Kobe’nin eşi Vanessa Bryant, kazaya müdahale eden ilk ekibin cesetleri ‘hatıra’ olarak fotoğrafladığını söylemiş ve dava açmıştı.

Los Angeles Belediyesi avukatları, 29 milyon dolar tazminat ödemeyi kabul ettikleri dava hakkında “adil ve makul” yorum yaptı. Vanessa Bryant’ın avukatları, salı günü yaptıkları açıklamada, “Bugün, bu sıra dışı davranışta bulunanlardan hesap sormak için verdiği cesur mücadelenin başarıya ulaştığı gün. Kocası, kızı ve ölen ailesine benzer saygısızlıkla karşılaşan toplumdaki herkes için savaştı.” ifadelerini kullandı.

Olayla ilgili konuşan Los Angeles Başsavcısı Mira Hashmall, kazayla ilgili ilçeyle ilgili tüm davaların da çözüme kavuştuğunu söyledi. 29 milyon dolarlık anlaşmanın, Ağustos 2022’de federal bir jüri tarafından Los Angeles Belediyesi’ne karşı mahremiyet ihlal davasında Vanessa Bryant’a verilen 16 milyon doları da içerdiğini söyledi.

Kaliforniya eyaleti, Bryant’ın hayatını kaybettiği kazadan beri, ilk müdahale ekiplerinin bir kaza veya suç mahallinde ölen kişilerin fotoğraflarını çekmesini yasaklayan bir yasa çıkardı.

Kazada Bryant ve kızının ölümüne neden olan Sikorsky S-76B tipi uçak, Calabasas şehrinin dışındaki bir yamaca düştü. Uçuş kalktığında koşullar sisliydi ve yerel polis, kötü hava koşulları nedeniyle helikopterlerini yere indirmişti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir