Fenerbahçe ve Beşiktaş taraftarının deprem nedeniyle hükümeti istifaya davet etmesinden sonra ilk karşı açıklama Kayserispor’dan geldi. Kulüp adına yapılan açıklamada, ‘devletimizin yanındayız’ mesajı verildi. Ancak hem kulübün başka bir sosyal medya hesabından hem de eski yöneticilerden bu açıklamaya tepki geldi.

‘TRÜBÜN’ DÜZELTMESİ:

Kayserispor’un açıklamasında “trübünlere hakim olmaya çalışan kirli siyaset ve zillete de karşı olduğunu…” ifadesi yer aldı. Daha sonra bu açıklamadaki ‘trübün’ ifadesi düzeltilerek ‘tribün’ diye ikinci açıklama yayınlandı.

KAYSERİSPOR TV ‘ŞAHSİ GÖRÜŞLERİ’

Kulübün açıklamasına Kayserispor TV sosyal medya hesabından da eleştiri geldi. Açıklamada, “Şahsi görüşlerini, resmi site üstünden yazan sosyal medya yöneticisi ve birkaç kulüp yöneticisin fikirleri yine kendine aittir. Böyle bir düşünce Kayserispor taraftarlarını ve camiasını temsil etmemektedir” denildi.

KILINÇ: ‘BİZE ZİLLET DEDİLER’

Bir dönem Kayserispor’da yöneticilik yapan iş insanı Sedat Kılınç da açıklamaya tepki gösterdi: “Yıllarca Kayserispor’a emek verdim ,yöneticilik yaptım. Kimsenin sahip çıkmadığı dönemde Kayserispor sahipsiz değil dedim; Başkan adayı oldum. Maddi manevi yanında oldum, defalarca sponsor oldum. Kayserispor harici hiçbir takımı tutmadım. Kayserispor yönetimi bugün bize zillet dedi. Ben bu ülkenin vatansever ,milliyetçi bir evladıyım. Ülkem için canımı veririm. Haksızlık karşısında susmam. Devletimin, milletimin yanındayım. Ben iyi partiliyim, Kayserispor’un taraftarıyım. Saygı duyalım birbirimize.”

‘BEŞİKTAŞ KURTULDU’

CHP Kayseri Milletvekili Çetin Arık, Fenerbahçe ve Beşiktaş tribünlerinden yükselen ‘hükümet istifa’ sesleri üzerine açıklama yapan Kayserispor yönetimine tepki gösterdi. Kayserispor’un kirli siyasete alet edilmeye çalışıldığını belirten Arık, Kayserispor Kulüp Başkanı Ali Çamlı’nın eski imam olmasına atıf yaparak “Bu hezeyanlarınıza ve koltuk ittifakı ağzı ile konuşma devam eder, bu şehri ikiye bölmeye kalkarsanız, korkum odur ki; çok iyi bildiğiniz işi yapar Kayserispor’un da cenaze namazını kıldırırsınız. Ama Kayseri ve Kayserispor’a gönül verenler buna asla müsaade etmeyecek” diye konuştu.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin Beşiktaş üyeliğinden istifasına da değinen Arık, “Ne mutlu ki Beşiktaş’a Bahçeli’den kurtuldu darısı Fenerbahçe’nin başına…” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir