Fenerbahçe’nin Konyaspor ile oynadığı erteleme maçında taraftarların başlattığı “Hükümet istifa” sloganları, Beşiktaş’ın Antalyaspor ile oynadığı mücadeleye de sıçrayınca siyaset-futbol arasındaki hatlar gerildi.

Başta MHP lideri Devlet Bahçeli olmak üzere birçok siyasi ve spor kulübü konuyla ilgili açıklama yarışına girerken, tezahüratların başlangıç noktası olan Fenerbahçe Kulübü’nden konuyla ilgili ilk paylaşım geldi.

Sarı lacivertli kulüp, Kulüpler Birliği Vakfı’nın “Tüm renklerimizle, var gücümüzle” başlığıyla paylaştığı yazıyı alıntılayarak aynı mesajı yazdı. Fenerbahçe Başkanı Ali Koç’un başkanlığını yaptığı Kulüpler Birliği Vakfı’nın açıklamasında, “Spor kulüpleri siyasi kurumlar olmadıkları gibi siyasi tartışmaların parçası da değildir. Bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da spor dışında herhangi bir alandaki tartışmanın parçası haline getirilmek istemiyoruz.” ifadelerine yer verildi ve şu sözler sarf edildi:

“Kulüpler Birliği olarak; devletin milletine, milletin devletine en fazla ihtiyacı olduğu, yüz yılın felaketini yaşadığımız bugünlerde, ayrışma değil birleşmenin tarafında olmamız gerektiğini vazife kabul ettiğimizi vurguluyoruz. Futbolun muazzam gücünü bu acılı günlerimizde milletçe birlik beraberliğimizi daha da arttırmak, depremzedelerin yaralarını sarmak ve devletimize destek olmak için kullanmanın tam zamanıdır. Çünkü acımız, her türlü günlük siyasi tartışmaların üzerindedir. Ülkemize bir kez daha geçmiş olsun diyor; milletimize başsağlığı, yaralılarımıza acil şifalar diliyoruz.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir