FETÖ’cü darbe girişiminin olduğu gece darbeci Semih Terzi ile birlikte Özel Kuvvetler Komuntalığı‘na gelerek karargahı ele geçirmeye çalışan ve engel olmaya çalışan Astsubay Ömer Halisdemir’i şehit eden darbecilerin yargılanmasına bugün başlandı.

Sincan Cezaevi‘nden özel güvenlik önlemleriyle Ankara Adliyesi’ne getiren darbeciler adliyeye arka kapıdan ve Jandarma’nın oluşturduğu koridordan girdi. 17 sanığın olduğu davada sanıkların her birine dörder kez ağırlaştırılmış müebbet istenirken, kahraman Astsubay Ömer Halisdemir‘i şehit eden Mihrali Atmaca hakkında ise 5 kez ağırlaştırılmış müebbet hapis isteniyor.

Darbeci Semih Terzi’nin emrinde Gölbaşı’ndaki Özel Kuvvetler Komutanlığı’nda gelerek karargahı ele geçirmeye çalışan darbecilerden Fatih Şahin ile Mihrali Atmaca Halisdemir’i vurmuş, gelen sağlık personelini engellemiş ve Mihrali Atmaca henüz şehit olmayan Halisdemir’e iki el de beylik tabancasıyla ateş ederek şehit etmişti.

Darbeci askerlerin başları Semih Terzi’nin öldüğünü öğrendikten sonra taraf değiştirerek diğer darbeci Albay Ümit Bak’ı teslim almaya çalıştıkları öğrenildi. Bu sırada darbecilerin Ümit Bak’ın emir subayını da öldürdükleri belirtildi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here