Süper Lig’de oynanan 23. haftanın erteleme mücadelesinde Fenerbahçe ile Konyaspor karşı karşıya gelirken maça sarı-lacivertli taraftarların tezahüratları damgasını vurdu. Tribünler deprem nedeniyle hükümeti istifaya çağırırken, “Yalan yalan yalan, dolan dolan dolar, istifa et ulan!” tezahüratı duyuldu. Bu sözler muhalefet partilerine mensup siyasetçiler tarafından paylaşıldı.

  • DP Genel Başkanı Gültekin Uysal: “Yalan yalan yalan, dolan dolan dolan, 20 sene oldu istifa ulan!’ Tribünler ayakta!!! Twitter’ı kapatsanız, Ekşi Sözlüğü kapatsanız, TV’leri/gazeteleri kapatsanız yine olmaz! Milletin önüne duvarlar örülmez!”
  • CHP Kırklareli Milletvekili Vecdi Gündoğdu: Bu millet gerçekleri haykırmaya devam edecek. Bugün Fenerbahçe taraftarı da hep bir ağızdan haykırdı. ‘Yalan yalan yalan, dolan dolan dolan, 20 sene oldu istifa ulan!”

  • DP Ordu Milletvekili Cemal Enginyurt: “Yalan yalan yalan, dolan dolan dolan, 20 sene oldu istifa ulan!’ Fenerli olmak lazımmış. Cesaret böyle gösterilir. Haydi Cimbom sıra sende.”
  • CHP İzmir Milletvekili Sevda Erdan Kılıç: “Twitter’ı da kısıtlasanız, Ekşi Sözlük’ü de kapatsanız, televizyonları da karartsanız, bu millet gerçekleri haykırmaya devam edecek. Bugün Fenerbahçe taraftarı da hep bir ağızdan haykırdı. ‘Yalan yalan yalan, dolan dolan dolan, 20 sene oldu istifa ulan!”
  • Eski AKP’li milletvekili Feyzi İşbaşaran: “Ahlaksız, namussuz, adi’ dersen, cevabı da böyle olur ‘Yalan, yalan, yalan Dolan, dolan, dolan 20 sene oldu, istifa ulan!”
  • Eski CHP Milletvekili Mustafa Balbay: “Fenerbahçe taraftarı Türkiye’nin durumuna seyirci kalmadı: ‘Yalan yalan yalan, dolan dolan dolan, 20 sene oldu istifa ulan.”
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir