Spor Toto Süper Lig’de 23’üncü haftanın erteleme maçında Fenerbahçe sahasında Konyaspor’u 4-0 mağlup etti. Karşılaşmanın ardından Fenerbahçe’nin Norveçli forveti Joshua King, basın mensuplarına açıklamalarda bulundu.

Yaşanan deprem felaketlerinin ardından depremzedelere yardım etmek için herkesin elinden geleni yaptığına dikkat çeken King, şunları söyledi:

“Türkiye için zor zamanlardı. Burada yaşayan insanları iyi bir şekilde anlayabildiğimi düşünüyorum. Aynı şekilde biz futbolcular için de Türklerin bizlere olan sevgisini gördüğümüzden dolayı aynı şekilde onların yaşamış olduğu hüznü, acıyı biz de derinden hissettik. Orada yaşananları hayal edemeyiz. Çünkü hayalden de öte bir felaket yaşandığını söyleyebilirim. Ben deprem hayatlarını kaybeden insanların yakınlarına baş sağlığı diliyorum. Gerçekten çok üzgünüm. Bizler fazlasıyla etkilendik. Depremden çok fazla insan etkilendi. Şu anda gururluyum ki Türkiye’deki bütün insanlar bu doğal afette birlikte hareket edip, tek vücut olarak hareket ettiler. Futbolda rekabet olsa da herkes oradaki mağdur insanlara yardımcı olabilmek için ellerinden geleni ortaya koydular. Sadece Fenerbahçe taraftarları değil, diğer tüm taraftarlar aynı şekilde bu yardımı gösterdi. Umuyorum ki bu yardımlar kısa sürede oradaki ihtiyaç sahibi insanlara ulaşır ve depremi yaşayan bölge tekrardan ayağa kalkar. Normale dönmek bana göre o kadar kolay değil. Çünkü onların yaşamış oldukları şey bizim hayal ettiklerimizden daha acı, daha fazla. Bizim futbolcular olarak çağrılarımız, bizim yardımcı olmamız da burada yüksek bir ses, yankı uyandırdı. Fenerbahçe, Türkiye’nin en büyük kulübü, camiası. Bizler de elimizden gelenin en iyisini gösterdik. Yardımcı olmaya çalıştık. Dünyadaki herkes bu konuya kayıtsız kalmadı. Türk insanının gönlünün ne kadar zengin olduğunu görmüş olduk. Yapılan yardımlar da çok güçlü, yüksek derece onlara katkı sağlayacak. Bundan dolayı gururluyum.”

“ÜZÜCÜ AMA GAYET ANLAŞILIR BİR DURUM”

Gaziantep FK ve Hatayspor’un ligden çekilmeleriyle ilgili gelen bir soru üzerine, “Evet bu takımlar ligden çekildi. Bununla ilgili bir şey söyleyemeyiz. Çok üzücü bir durum ama gayet anlaşılır bir durum. Bizler maçlarımızı oynamaya gayret göstereceğiz. Oldukça üzgünüz yaşanan durumdan dolayı. Bu depremi yaşayan, hisseden insanların üzüntülerini paylaşıyoruz. Bu doğan afet, futboldan çok daha büyük bir olay. Bizler de önümüzdeki maçları oynamaya devam edeceğiz” şeklinde konuştu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir