Van Büyükşehir Belediyesi’nden yapılan açıklamaya göre, olumsuz hava koşulları sonucu kent genelinde 345 mahalleye ulaşım sağlanamıyor. Karla mücadele ekipleri, yolların açılması, cadde ve kaldırımlarda biriken karın temizlenmesi için çalışma başlattı. Çatak-Bahçesaray kara yolu da yoğun kar ve tipi nedeniyle Karayolları 11’inci Bölge Müdürlüğü ekipleri tarafından geçişlere kapatıldı.

CADDE VE KALDIRIMLARIN TEMİZLENMESİ İÇİN ÇALIŞMA BAŞLATILDI

Beyaz örtüyle kaplanan kentin sakinleri iş yerlerinin önünde ve araçlarının üzerinde biriken karları temizledi. İpekyolu Belediyesi karla mücadele ekipleri de cadde ve kaldırımların temizlenmesi için çalışmalara başladı.

HAKKARİ

Kent merkezi ve ilçelerinde gece aralıklarla etkili olan kar, ulaşımda aksamalara neden oldu. Yağış nedeniyle beyaza bürünen şehir merkezi ve ilçelerde sürücüler trafikte zor anlar yaşadı.

İl Özel İdaresi Yol ve Ulaşım Müdürlüğü’nden alınan bilgiye göre, kent genelinde 176 köy ve mezra yolu kapandı. Karla mücadele ekipleri, yolların açılması için çalışma başlattı. Karayolları ve belediye ekipleri de yol ve kaldırımlarda kar temizleme çalışması yürüttü.

BİTLİS

Bitlis

MUŞ

Kentte dün akşam saatlerinde etkili olan kar nedeniyle 225 köy yolu ulaşıma kapandı. Muş İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Şeyhmus Yentür, kentte kar yağışının etkili olduğunu söyledi.

BİNGÖL

Şehirde etkili olan kar yağışı nedeniyle 138 köy yolu, ulaşıma kapandı. İl Özel İdaresi ekipleri, yolların açılması için çalışma başlattı.

Kentte etkili olan kar yağışı, günlük yaşamı olumsuz etkiledi. Merkezde 47, Adaklı’da 21, Genç’te 32, Karlıova’da 9, Kiğı’da 7, Solhan’da 9, Yayladere’de 7 ve Yedisu’da 6 olmak üzere toplam 138 köy yolu ulaşıma kapandı. Kapalı yolların yeniden açılması için İl Özel İdaresi ekipleri, çalışma başlattı. Bölgelerde 110 personel ve 3 kar savurma, 20 greyder, 5 dozer, 10 kepçe, 14 loder ve 4 kar küreme aracı ile yolların tekrar ulaşıma açılması için çalışmalar sürdürülüyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir