Cumhuriyet Halk Partisi Milletvekili ve TBMM Başkanlık Divanı Üyesi Elif Doğan Türkmen‘in 2016 yılında 1 milyon 200 bin TL’lik haberleşme faturası sonra Genel Başkan Kılıçdaroğlu istifa etmesini istedi.

Geçtiğimiz günlerde ortaya çıkan ve kamuoyunda tartışmalara neden olan CHP’li Meclis Başkanlık Divanı Üyesi Elif Doğan Türkmen’in haberleşme faturası ile ilgili Cumhuriyet Halk Partisi’nden ilk hamle geldi. Faturanın ortaya çıkmasının ardından haberleşmenin bu kadar pahalı olduğunu bilmediğini belirterek özür dileyen Türkmen’in Başkanlık Divanı Üyeliğinden istifası istendi. Katıldığı bir televizyon programında başkanlık divanı üyelerinin haberleşme sınırının olmamasını eleştiren ve sistemin yanlış olduğunu belirten Kılıçdaroğlu da Türkmen’in hiç mi suçu yok tepkileriyle karşılaşmıştı.

Türkmen’in geçtiğimiz ayki iletişim giderlerinin de 800 bin TL çıkması üzere CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu harekete geçti ve Türkmen’in divan üyeliğinden istifasının iztendiği açıklandı. Elif Doğan Türkmen henüz istifasını TBMM Başkanlık Divanı’na sunmadığı öğrenilirken istifanın ne zaman geleceği merakla beklenmeye başlandı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here