Bugün Ankara’da yapılacak olan ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile Başbakan Binali Yıldırım’ın da katılacağı toplu açılış nedeniyle metro ve otobüsler ücretsiz olacak.

Atatürk Kültür Merkezi‘nde gerçekleştirilecek 193 projenin açılış töreni nedeniyle ulaşımın ücretsiz olacağını ilk olarak Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek resmi Twitter hesabından duyurdu. Ankara tarihinin en büyük toplantısı olacağını iddia eden Başkan Gökçek, toplantı nedeniyle ulaşımın sabah 10:00 ile akşam 19:00 arasında ücretsiz olacağını duyurdu.

Ankara Büyükşehir Belediyesi’nin bu uygulaması başkanlık referandumu öncesi oy toplamak için yapılan bir hamle olduğu iddiasıyla tepki çekerken, açılış töreninin de AK Parti’nin bir miting havasına çevrileceği ve başkanlık için Evet propagandası yapılacağı iddia edildi.

Daha önce AK Parti mitinglerine belediyenin otobüslerini ücretsiz olarak kaldırdığı iddiasıyla yoğun bir şekilde eleştirilen Başkan Gökçek’in bu hamlesinin açılışa ücretsiz olarak AK Partililerin götürülmesi için resmi yollardan yapılmış bir uyanıklık olduğu iddiasıyla tepki çekti. Vatandaşın parasıyla AK Parti’nin miting havasına bürünecek olan açılışa insanların taşınacak olmasının yanlış olduğunu da dile getiren vatandaşlar yapılanlar doğru değil dedi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here