16 Nisan’da yapılacak sistem değişikliği referandumu için AK Partili milletvekilleri de seçim çalışmalarını sürdürmeye devam ediyor.

AK Parti Ankara Milletvekili Nevzat Ceylan da referandum çalışmaları kapsamında halkın arasına karışarak çalışmalarını sürdürdü. Altındağ’da bindiği dolmuşta seçim çalışmaları yürüten Ceylan Bentderesi’ne kadar dolmuştan inmeyerek dolmuştaki yolculara seçim propagandası yaptı. Evet oyu için vatandaşlardan destek isteyen Ceylan, yeni gelecek sistemin Türkiye’nin geleceği için önemli olduğunu, daha istikrarlı ve büyüyen bir Türkiye için sandıktan Evet oyu çıkması gerektiğinin önemini belirtti.

Bir yandan dolmuşa binen vatandaşlara seçim propagandası yaparken bir yandan da dolmuş şoförünün şikayetlerini dinleyen Ceylan, şoförün ayakta yolcu almalarına yazılan trafik cezalarıyla da yakından ilgilendi. Dolmuş şoförünün şikayeti üzerine İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’yu arayarak sabah saatlerinde ayakta yolcu alınmasına ceza yazılmamasını rica etti. Bakan Soylu da sorunla ilgileneceğini ifade ederken dolmuş şoförü vekil Ceylan’a teşekkür etti.

Milletvekilinin halkın arasına karışarak sorunları dinlemesi vatandaşlardan takdir toplarken bazı vatandaşlar da şimdiye kadar bir kere bile sorunlarını dinlemeyen, kendilerine kulak vermeyen milletvekillerinin oy zamanı gelince sorunlarıyla ilgileniyormuş gibi yapmasına tepki gösterdi. Referandumdan sonra yine sorunlarıyla ilgilenmeyeceklerini bildiklerini ifade eden vatandaşlar vekilin gerçek görevinin halka hizmet olduğunu ve bunun sadece seçim dönemlerinde göstermelik yapılmaması gerektiğini ifade ettiler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.