Ankara’da dolmuş şoförlerinin kural ve yasa tanımaz görüntülerine bir yenisi de Yenimahalle’de İvedik Caddesi üzerinde gerçekleşti.

Yolcu kapma yarışına giren dolmuş şoförlerinin kural tanımaz hallerine alışkın olan Ankaralılar, kırmızı ışık ihlali, kaldırıma çıkma, yanlış güzergahta gitme gibi durumlara son derece aşinalar. Bu kural tanımazlığa bir yenisi de geçtiğimiz gün Yenimahalle İvedik Metro durağı önündeki yolda gerçekleşti.

Yoğun trafikten bunalan ve yolcu kapma yarışına giren Şentepe-Ulus hattında çalışan dolmuş şoförü, orta refüjde kaldırım ve demir parmaklıklar olmasına rağmen boş bulduğu alandan karşı şeride geçerek 500 metreye yakın bir mesafeyi ters şeritte katetti. Yolcuların ve diğer sürücülerin korku dolu bakışları arasında ters şeritte ilerleyen dolmuş şoförü yaklaşık 500 metre ilerde orta refüjden tekrar doğru yola girerek yoluna devam etti.

Birkaç araçla kaza yapma noktasına kadar gelen dolmuştaki yolcular korku dolu anlar yaşarken şoför hiçbirşey olmamış gibi yoluna devam etti. Bir vatandaş tarafından çekilen görüntülerin sosyal medyada paylaşılmasının ardından büyük tepki çeken görüntülerle ilgili vatandaşlar şikayette bulunduklarını belirttiler.

Daha önce yolcu kapma yarışında yaşanan can kayıplarını ve kazaları görmezden gelerek kural tanımazlığa devam eden dolmuş şoförleri için Ankaralılar yetkililerden bir çözüm bulmalarını istedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir