Saadet Partisi eski Genel Başkanı Mustafa Kamalak katıldığı bir televizyon programında referandumun Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a kurulmuş bir tuzak olduğunu iddia etti.

Türkiye adım adım başkanlık sistemine giderken siyasi partilerden isimler de süreçle ilgili değerlendirmelerini televizyon programlarında paylaşmaya devam ediyor. Bunlardan biri de geçtiğimiz aylarda yerini Temel Karamollaoğlu’na devreden Saadet Partisi eski genel başkanı Mustafa Kamalak KRT televizyonunda değerlendirmelerde bulundu. Anayasa paketini sert bir şekilde eleştiren Kamalak, bu anayasanın kabul edilmesi halinde Türkiye’nin bölüneceğini ifade etti. Osmanlı döneminde padişahların bile bu anayasa paketindeki yetkilere sahip olmadığını belirten Kamalak, bu referandumun Cumhurbaşkanı Erdoğan’a kurulmuş bir tuzak olduğunu ve bunun sorumlusunun da Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın danışmanları olduğu açıkladı.

Başbakan Binali Yıldırım, Cumhurbaşkanı Erdoğan ve AK Partili isimlerin hayır oyu verecekleri hain ilan etmesine de değinen Kamalak bu durumda 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün hain olduğunu ifade etti.

Türkiye’nin başkanlık sistemine geçmesi ve meclisin pasifize edilerek yetkilerin tek bir kişinin elinde toplanması halinde Türkiye’nin bölüneceğini iddia eden Kamalak, vatandaşların yeni paketi iyice okuyup anlamalarını istedi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here