Trabzon Haber – Trabzon’un Beşirli Mahallesinde bulunan belediyeye ait mülkün satışına, Belediye Meclisi’nde muhalefetin ret oyu vermesine karşın oy çokluğu nedeniyle onay çıktı.

Ortahisar Belediyesi Nisan ayı meclis toplantıları yapılmaya devam ediyor. Yapılan toplantıya Ahmet Metin Genç başkanlık etti.

Toplantıya Beşirli Mahallesi’nde bulunan mülkün satışı konu oldu. Plan ve bütçe komisyon üyesi olan Oktay Söğüt’ün şerhi ile gelen maddeyle ilgili Mecliste’de söz hakkı alan Söğüt konuyla ilgili açıklamada bulundu. Söğüt tarafından yapılan açıklamada, “Cinsi pazaryeri olan bu taşınmazın üstünde mülkler var. Buranın satışına karşıyız. Buradan kira alıyoruz. Burayı satarsak elimize yüklü bir para geçse de kira gelirinden mahrum kalacağız. Bu mahalle en kalabalık mahallelerinden biridir.” İfadeleri yer alıyor.

Başkan Ahmet Metin Genç’te konuyla ilgili bazı açıklamalarda bulundu. Yapılan açıklama, “Bu taşınmaz TOKİ’ye borcumuzdan dolayı ipotekli olan bir arsamız. TOKİ ile konuşmamızda ‘bu ipoteği kaldıralım, satın borcunuzu ödeyin’ ifadelerini kullanmıştı. Biz de satışını gerçekleştirip yarısını TOKİ’ye olan borcumuza kullanalım yarısı ile de belediyemiz faydalansın dedik.” şeklinde.

Yapılan oylamada mülkün satışı için sunulan karar, CHP ve İYİ Parti’nin ret oy vermelerine rağmen oy çokluğu ile kabul edildi.

Meclis toplantısında çıkan karar ile ilgili Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Murat Zorluoğlu‘ndan geniş açıklama gelmedi. Zorluoğlu’nun konuyla ilgili yapacağı açıklama ise merak konusu oldu.

Trabzonspor haberleri için de web sayfamızı takip etmeye devam edin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.