Ankara‘nın ilk yüksek katlı binalarının bulunduğu Urankent’te yıllardır atıl bir vaziyette duran ve mahkemelik olması nedeniyle inşaatı tamamlanamayan bina sonunda yıkıldı.

Ankara’nın değeri yükselen bölgelerinden biri olan, Anadolu Bulvarı’nın hemen yanında bulunan YDA Konutları‘na komşu Urankent Siteleri içinde 11 yıldır inşaat halinde bulunan ve görüntüsüyle bölgenin estetiğini bozan atıl binanın yıkımına Yenimahalle Belediyesi’nin girişimiyle başlandı.

Geçtiğimiz yıllarda açılışı yapılan ve bir çok etkinliğe ev sahipliği yapan Nazım Hikmet Kongre ve Sanat Merkezi’nin hemen bitişiğinde bulunan Urankent Siteleri’yle beraber yapımına başlanmasına rağmen mahkemelik olması nedeniyle bir türlü inşaatı tamamlanamayan bina artık çürümeye yüz tutmuştu. Çökme tehlikesi de bulunan bina Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar’ın girişimiyle mülk sahibi tarafından yıkıldı. Bu hafta yıkımın tamamen bitmesi beklenirken açıklamalarda bulunan Başkan Fethi Yaşar ilçe genelinde bu durumdaki atıl binaları kontrol ettirerek yıkıma devam edeceklerini belirtti.

Bu tarz binaların hem Yenimahalle’nin görüntüsünü kirlettiğini hem de madde bağımlılarının meskeni haline geldiğini belirten Başkan Yaşar Yenimahalle‘yi kalkındırmak için çalışmalarına devam edeceklerini belirtti.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here