Ankara’da yıllardır bitmeyen sinyalizasyon çalışmaları, metronun erken kapanması gibi problemlere son olarak Batıkent Kızılay metro hattında yapılan çalışma da eklenince ulaşım Ankaralılar için tam bir işkence haline geldi.

CHP Ankara Milletvekili Murat Emir, Akköprü İstasyonu önünde Batıkent-Kızılay metro hattındaki yeni düzenleme nedeniyle yaşanan aksaklıkları protesto etti.

Sabah saatlerinde Batıkent-Kızılay güzergahları arasında yolcu taşıyan metroya binerek yolculuk yapan CHP Ankara Milletvekili Dr. Murat Emir, vatandaşların aktarma otobüslerine koşuşturduğu Akköprü İstasyonu önünde şu açıklamaları yaptı: “Başkent ulaşımında Sincan’dan Kızılay’a gelmek büyük bir çileye dönüşmüş durumda. Akköprü’ye geldiğinizde aktarma için beklemek zorunda kalıyorsunuz. Yine Sincan çıkışından sonra Batıkent’te de aktarma yapmak zorundasınız. Vagonlar hıncahınç dolu, balık istifi geliyorsunuz. Allah Ankaralı hemşehrilerime kolaylık versin, çünkü gerçekten büyük bir çile çekiyorlar, bunu bizzat bugün yaşamış oldum. Keçiören Metro inşaatı nedeniyle Ankara Metrosu ile yapılan yolculuk süreleri iki katına çıkmıştır. Daha önce yaklaşık 27-30 dakika olan Batıkent-Kızılay seferleri artık aktarmalı şekilde 1 saate çıkmış durumdadır.

Yağmura rağmen büyük bir kuyruk halinde vatandaşlarımız koşuşturuyor. Kuyruk çok olduğu için birçok vatandaş Kızılay’a yürüyerek gitmeyi tercih ediyor. Çünkü buradaki zaman kaybı oldukça fazla. Balık istifi biniyorlar, metrolar hınca hınç dolu. Sefer sayıları da azaltılmış, dolayısıyla Sincan’dan Kızılay’a ulaşma süremiz oldukça arttı. Bu çalışmanın bir memur ve öğrenci kenti olan Ankara’da çok daha öncesinde, yaz aylarında bitirilmiş olması gerekirdi. Bütün bu nedenle Melih Gökçek’i ve Ulaştırma Bakanlığı’nı Ankaralıları bu duruma soktuğu için şiddetle protesto ediyorum.”

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here