Ankara Büyükşehir Belediyesi’nin resmi sitesinde yayınlanan bir yazıda EGO otobüs şoförlerinin Ankaralılardan isteklerine yer verildi.

Hemen hemen Ankara’nın her yerine ulaşımı sağlayan, Ankara Büyükşehir Belediyesi EGO Genel Müdürlüğü’nün 1233 otobüsün özellikle şehir içinde ulaşımın vazgeçilmezlerinden olan ve gün boyu binlerce insanı taşıyan şoförlerinin Ankaralılardan ufak bir isteği var. Görevlerini yapmaya çalıştıklarını ve duraklara zamanında ulaşmaya çalıştıklarını belirten belediyenin otobüs şoförleri Ankaralılardan anlayış ve saygı beklentilerini dile getirirken, verilen bir selamın ve güler yüzün kendilerini motive ettiğini ve gün boyu daha pozitif çalıştıklarını belirttiler.

Sabahtan akşama kadar her ruh halinden, her yaştan ve her meslek grubundan binlerce insanı taşıyan şoförler, özel araçlarıyla trafiğe çıkan sürücülerden anlayış beklerken, yolculardan da saygı ve anlayış beklediklerini dile getirdiler. Özellikle yolcuların sabahlar bir günaydın demesinin, araca binerken selam vermesinin kendilerini motive ettiğini ve gün boyu morali yüksek bir şekilde çalışmalarına vesile olduğunu söylüyorlar.

Kendilerinin siyasi bir hareketi ya da kişiyi temsil etmediklerini belirten şoförler, siyasi birilerine kızıp kendilerine küfreden, hakaretler eden kullanıcılardan da oldukça bezmiş durumda. Yolcuların asılsız şikayetlerinden de bezen şoförler, otobüslere koyulan kameralar sayesinde artık kimin haklı kimin haksız olduğunun net bir şekilde anlaşıldığını belirtti.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here