Ankara’da Kızılay, Bahçelievler, Çankaya gibi bölgelerinde yaşanan trafik sıkıntısına bir de valelerin istedikleri yere araç park edebilme özgürlüğünü kendilerinde bulmalarıyla hem araç hem de yaya trafiğinde büyük aksamalar meydana geliyor.

Hürriyet Ankara’da yer alan Kazım Karabekir Caddesi’ndeki restoran valelerinin pervasızca park haberi olaylara biraz da olsa dikkat çekmeye çalıştı. Cadde kenarında bulunan restoranların otoparkları bulunmaması yüzünden restoran valeleri hem yol kenarlarına park ederek trafiğin sıkışmasına hem de kaldırıma park ederek yayaların ulaşımının engellenmesine neden oluyorlar.

Özellikle akşam iş çıkışlarında yoğunluk olan restoranların valeleri trafiğin zaten yoğun olduğu bu saatlerde araç trafiğinin iyice sıkışmasına neden oluyorlar. Valeler başka çarelerinin olmadığını mecburen araçları alıp park etmeye çalıştıklarını söyleseler de hem kaldırım işgalinin hem de cadde işgalinin suç olmasına rağmen trafik ekiplerinin ve belediyenin herhangi bir müdahalede bulunmaması da tepkilere neden oluyor.

Neredeyse hemen hemen her restoranın önü oto galerisini andırırken vatandaşlar restoranların önünde kaldırıma park edilen araçlar yüzünden restoran bölgesini araç trafiğinin aktığı yola inerek geçmeye çalışıyor. Bu durum da hem yayaların hayatını tehlikeye sokarken hem de sürücülerin dikkatinin dağılmasına neden oluyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here