2010 yılında kurulan ve kuruluşundan 2 yıl sonra Facebook tarafından satın alınan Instagram kısa süre içerisinde sadece fotoğraf paylaşım uygulaması olmaktan çıkmış; video, reels, hikaye paylaşım gibi özellikler getirmiş ve web sürümünü de aktif ederek dünyanın en çok ziyaret edilen 23. Sitesi olmayı başarmıştır.

Ülkemizde de en çok kullanılan uygulamaların başında gelen Instagram takipçi sayısı ve alınan etkileşimin bir maddi kazanç olarak geri dönmesi nedeniyle çok sayıda kişi Instagram takipçi satın al araması yaparak bu tarz hizmet veren firmalardan gerçek ve sahte takipçi satın alma yoluna gidiyorlar.

Son 1 senedir bütün dünyayı kasıp kavuran Çin merkezli akıllı telefon uygulaması Tiktok da sosyal medya fenomenlerinin yeni gözdesi olmayı başardı. Hem kendi fenomenlerini çıkartan hem de başka platformlarda fenomen olan kişilerin ticari kazançlarına +1 mecra daha eklemek için dahil olduğu Tiktok için internette en çok aranan kelime öbeğinin başında Tiktok takipçi satın al geldiği Trends verilerine göre kanıtlanmış durumda.

Yine kendi fenomenlerini çıkartan ve sosyal medya fenomeni olmak isteyenlerin dahil olduğu Youtube’ın hem kazanç modeli hem de içerik içi reklam modeliyle gelen ekstra kazanç yöntemi nedeniyle oldukça rağbet gören bir mecra haline gelmesine neden oldu. Diğer mecralardaki takipçi mantığının haricinde abone kelimesini tercih eden Youtube abone satın al araması yaparak abone satan firmalara ulaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.