Ana sayfa Ankara Suikast Silahı Taşıyan Şüpheli Ankara’yı Karıştırdı

Suikast Silahı Taşıyan Şüpheli Ankara’yı Karıştırdı

91
0
PAYLAŞ

Ankara‘nın Mamak semtinde hareketlerinden şüphelendikleri bir kişiyi durduran devriye yunus ekipleri U.A. nın üzerinden anahtarlık şeklinde suikast silahı buldu.

Olay geçtiğimiz günlerde Altındağ’da yaşandı. Asayiş Şube’ye bağlık Motosikletli Yunus Timleri hareketlerinden şüphelendikleri bir kişiyi kimlik sorgulaması yapmak için durdurdu. Bu sırada şüpheli U.A. nın üstünü arayan polis ekipleri üzerinden çıkan anahtarlığın formatından şüphelenince şüpheliyi gözaltına alarak emniyete götürdü. Yapılan incelemede anahtarlık görünümünde bir suikast silahı taşıdığı tespit edilen U.A. hemen sorguya alındı. 6,35 çapında iki mermi yuvası olan anahtarlık görünümündeki silah suikast silahı olarak biliniyor.

Şüphelinin hangi amaçla suikast silahını taşıdığı ve bir eyleme karışıp karışmayacağı tespit edilmeye çalışılırken bu olay Ankara’nın hareketlenmesine neden oldu. Bilindiği gibi 15 Temmuz’da darbe girişiminde bulunan ve halk tarafından geri püskürtülen FETÖ’cülerin uykudaki hücrelerinin siyasi suikastler yapmak için kısa sürede harekete geçeceği yönünde istihbaratlar vardı. Zaman zaman güvenlik tedbirleri arttırılsa da hükümet kanadı FETÖ tehditinin halen tam olarak geçmediği yönünde beyanlar vermesi olayın vehametini gözler önüne serdi.

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here