Devlet içinde paralel yapı iddiasıyla 2 yıldır yapılan operasyonlara bir yenisi de Kayseri’de gerçekleşti. Bu sabaha karşı yapılan operasyonlarda 6 iş adamı gözaltına alınırken, aranan 5 iş adamının yurt dışına kaçtığı tespit edildi.

Fethullahçı Terör Örgütü (FETÖ) ve paralel yapıya yönelik operasyonlar tüm yurtta aralıksız olarak devam ederken Cumhuriyet Savcılığı gözaltı kararı çıkardığı 11 iş adamıyla ilgili bu sabaha karşı operasyona başlama emri verdi. Kayseri Emniyet Müdürlüğü’nce yürütülen operasyonlarda haklarında göz altı kararı bulunan 11 iş adamından 6’sı yakalanarak sorgulanmak üzere emniyete götürüldü.

Ev ve iş yerlerine yapılan operasyonlarda aramalar sürerken, 5 işadamının yurt dışında olduğu tespit edildi. Adliye sevk edilen şüpheliler hakkında ne karar verileceği henüz bilinmezken Kayseri Emniyet Müdürlüğü özellikle Kayseri’de paralel yapı operasyonlarının süreceğinin sinyallerini verdi.

Bilindiği üzere Kayseri Fetullah Gülen’in terörist listesine alınmadan önce en çok yardım topladığı illerin başında geliyordu.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here