Ankara’da geçtiğimiz gün uygulamaya geçen ulaşım zamlarını protesto etmek için Ankara Büyükşehir Belediyesi binası önünde toplanan bir grup CHP’liye karşı bir grup belediye çalışanı karşı gösteri yaptı.

Toplu taşımaya yapılan zammı protesto etmek için CHP Gençlik Kolları üyesi bir grup Büyükşehir Belediyesi önüne geldi. Ellerindeki dövizlerle belediyeyi protesto eden eylemcilerin karşısına Büyükşehir Belediyesi’nde işçi olarak çalıştığı belirtilen bir grup çıkarak onlar da protesto edenleri protesto etti.

Ankara’da toplu taşımaya %40’a varan seviyede yapılan zammı protesto eden göstericilere, belediye çalışanı olduğu söylenen kişiler de İzmir’de her yıl zam olduğunu ve buna seslerin çıkmadığını belirten dövizler açarak cevap verdiler. Kendilerini Melih Gökçek taraftarları olarak tanıtan grup zaman zaman gerginliğe neden olurken, karşılıklı laf atmalar yüzünden ortam kısa süre gerildi.

Büyükşehir Belediyesi önünde hazır bekleyen çevik kuvvet ekipleri olayların büyümesini engellemek için araya girerek göstericileri ayırdı. Basın açıklaması yapan CHP Gençlik Kolları üyeleri daha sonra olaysız bir şekilde dağıldı.

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here