Ankara‘da dün gece başlayan ve aralıksız olarak süren kar yağışı sabah saatlerinde hayatı felç etti.

Sabah işe gitmek için yola çıkan Ankaralılar yollardaki kar manzaraları, temizlenmeyen, tuzlanmayan ana ve ara yollar, dikkatsiz sürücüler yüzünden zor anlar yaşadı. İstanbul yolu, Eskişehir Yolu, Yozgat Bulvarı, Samsun yolu gibi şehrin en çok kullanılan yollarındaki kar manzaraları belediyeyi sınıfta bıraktı. Özellikle ara sokaklarda ne kar küreme ne de tuzlama çalışmalarının yapılmaması araçların ana yollara çıkmasını bile güçleştirirken, ana yollara çıkan araçlar için de durum pek de farklı değildi.

Yollarda kar küreme araçlarının kepçelerini kaldırıp, yolları küremeden yol alması vatandaştan tepki çekerken, Haber06.net’e konuşan bir sürücü, belediyelerin kar yağmadığı zamanlar her köşe başına kar küreme aracı koyup şov yaptığını, asıl lazım olduğu zamanda da ortalıkta kar küreme araçlarının hiçbirinin görünmediğini belirtti.

İstanbul Yolu’ndan Cumhurbaşkanlığı yönüne dönen bir kar küreme aracının kepçesini kaldırıp ilerlemesi ve Cumhurbaşkanlığı girişine yaklaşınca kepçesini indirip kar küremeye başlaması olaya şahit olan sürücüler tarafından tepkiyle karşılandı.

Sürücüler trafikte paylaştıkları fotoğraflardan derlediğimiz Ankara’da yol durumuna aşağıdaki fotoğraflardan ulaşabilirsiniz.

Pazar gününe kadar yağması beklenen kar, Pazar günü yerini dondurucu havaya bırakması bekleniyor.

ankara-kar-1

ankara-kar-3

ankara-kar-2

ankara-kar-4

ankara-kar-5

ankara-kar-6

ankara-kar-7

ankara-kar-8

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here